FOTO: LG

Keďže už o necelé dva mesiace tu opäť máme konferenciu CES, giganti sa pomaly ale isto začínajú chváliť svojími najnovšími produktami. Inak tomu nie je ani v prípade spoločnosti LG, ktorá nám niečo málo povedala o svojich budúcoročných modeloch televízorov.

OLED televízory značky LG v sebe údajne budú mať druhú generáciu Alpha 9 CPU, štvorstupňovú redukciu hluku a podporu pre 120 FPS video (HFR).

Tieto skromné špecifikácie možno na prvý pohľad vyzerajú skvelo, no je tu jeden háčik – rovnaké parametre boli aj na poslednom zozname.

Podpora pre HDMI 2.1?

Mnohých istotne zaujíma aj to, či budú televízory mať podporu pre HDMI 2.1. Odpoveď na túto otázku, žiaľ, nepoznáme. Avšak pokiaľ by budúcoročné modely boli vybavené týmto „bežným štandardom“, mohli by si ich majitelia jednoducho pustiť HFR video prostredníctvom HDMI. Aktuálny set zariadení to totiž dokáže len cez USB.

TIP REDAKCIE
Špičkové Samsung QLED TV dorazili na Slovensko. Dokážu splynúť s interiérom

Isté dokonca nie je ani to, či budú nadchádzajúce modely disponovať podporou Google asistenta. Tie aktuálne ňou disponujú, takže by bol naozaj „krok vedľa“, pokiaľ by inteligentný pomocník v budúcoročnom sete chýbal. Je však čudné, že sa o tomto spoločnosť LG nezmienila. Dúfajme teda, že na to len, jednoducho, zabudla.