Ingress je späť, vývojári obnovili populárnu AR hru z roku 2012!

Uhni, Pokémon GO!

0
ingress tit

Vývojári z Niantic Labs vdýchli nový život azda prvej známejšej hre pre viacerých hráčov v rozšírenej realite, ktorá bola po prvýkrát spustená v roku 2012. Vtedy ste pre zapojenie do hry potrebovali pozvánku. Aspoň zo začiatku.

Niantic Labs, mimochodom startup Googlu, začal neskôr spolupracovať s japonským Nintendom, čoho výsledkom bola a stále je mimoriadne úspešná hra Pokémon GO (2016). Počet aktívnych hráčov v hre Ingress začal po spustení hry Pokémon GO rapídne klesať. Karta sa však obracia.

Pokémon GO má obdobie najväčšej slávy za sebou a priestor tak dostáva opäť hra Ingress s upraveným názvom Ingress Prime. Sci-fi zameranie a boj medzi dvoma frakciami zostáva zachovaný. Takzvaný reštart hry ale autori oživili novým príbehom.

ingress

Mechanika hry je veľmi podobná titulu Pokémon GO, čiže sa pre napredovanie v hre budete musieť pohybovať po reálnom svete, v uliciach miest a obcí. Obsadenie a zabezpečenie konkrétneho územia je v hre stále prioritou.

Ingress Prime si môžete voľne stiahnuť pre platformu Android aj iOS. Hra má v obchodoch s aplikáciami vcelku uspokojivé hodnotenia, no nájdete pri nej aj niekoľko výrazne negatívnych a najnižších hodnotení, ktoré poukazujú na rôzne nedostatky.

Keďže je hra bezplatná, o jej kvalitách sa môžete presvedčiť na vlastnej koži, čo bude asi najlepšie.

Ingress Prime