Kirin
Kirin

Čínsky gigant začal s vývojom ďalšej generácie svojho high-end čipsetu, ktorým podľa všetkého vybaví budúcoročný modelový rad P30. Inžinieri zo spoločnosti Huawei vraj využijú na produkciu modelu Kirin 990 pokročilý, iba 7-nanometrový výrobný proces, ktorým vyrobili aj súčasný Kirin 980.

Všetko teda nasvedčuje tomu, že architektúra zostane viac-menej bez zmien. Samozrejme, podobne ako v prípade A12X Bionic, aj nadchádzajúci Kirin 990 ponúkne vyšší výpočtový výkon než Kirin 980. O tom to však tentokrát ani tak nebude.

Výrobca vraj zameria pri vývoji pozornosť predovšetkým na čoraz diskutovanejšiu 5G konektivitu, preto mu vo výbave pribudne nový modem s názvom Balong 5000, píše GSMArena.

Z toho možno pomerne jednoducho vydedukovať, že smartfóny Huawei P30P30 Pro umožnia svojim používateľom, aby sa mohli pripájať k mobilným sieťam piatej generácie a využívať brutálne prenosové rýchlosti. Zatiaľ si ale musíme počkať na ich príchod, pretože nič také nie je v týchto dňoch k dispozícii.

Spoločnosť Huawei je podľa dostupných informácií odhodlaná naliať do vývoja ďalšej generácie high-end čipsetu sumu vo výške 25 miliónov €. Sériová výroba začne už začiatkom roka 2019.