Vlajka EÚ

Google varuje: Ak EÚ neustúpi, vypneme túto službu!

Pre všetkých tých, ktorí bývajú v EÚ máme zlé správy týkajúcej sa jednej z najlepších služieb Google.

Pre všetkých tých, ktorí bývajú v EÚ, máme zlé správy týkajúce sa jednej z najlepších služieb Google. Správy Google sú akýmsi agregátorom všetkého zaujímavého obsahu zo slovenského či celosvetového internetu. Práve táto služba je ohrozená pripravovanou smernicou známou ako Článok 11.

Tí z vás, ktorí nevedia, čo je „Článok 11,“ ide o „daň z odkazu,“ ktorú by mali platiť spoločnosti zbierajúce odkazy z rôznych webov. Google nesúhlasí a poukazuje na incident v Španielsku, kde odhlasovali podobný zákon už dávnejšie. Vyhľadávač preto v Španielsku úplne vypol službu Správy.

Ak neustúpite, službu vypneme

Google teraz varuje EÚ, že ak skutočne odhlasujú nasadenie „dane z odkazu,“ okamžite vypne obľúbené správy vo všetkých členských krajinách. Spoločnosť to pritom spraviť nechce. Je presvedčená, že Správy patria medzi jej najobľúbenejšie služby, do ktorej dokonca nedáva žiadnu reklamu.

TIP REDAKCIE
Ľudia minuli na mobilné aplikácie 133 miliárd dolárov, najpopulárnejší je TikTok

V správach Google nemáme reklamy. Pre Google to nie je služba, ktorá by prinášala peniaze. Sme toho názoru, že ide o službu pre verejnosť. Sme hrdí, že ju máme ako súčasť nášho portfólia,“ odkázal Richard Gingras, viceprezident vyhľadávania v službe Správy Google (Google News).

Total
29
Zdieľaní
Total
29
Zdieľať