Clash of Clans valcuje rebríčky, na konte má už pol miliardy stiahnutí

Dobrá návykovka.

0
clash of clans
Wallpaper od esal.info

Nesmierne populárna hra Clash of Clans sa do tabuliek mobilného herného priemyslu zapisuje novým míľnikom. Hra v obchode Google Play zaznamenala už viac ako 500 miliónov stiahnutí, čím sa radí medzi najvyhľadávanejšie hry vôbec.

Clash of Clans nepatrí iba medzi najsťahovanejšie hry pre zariadenia s operačným systémom Android. Hra generuje vývojárom slušné príjmy a nájdete ju tak aj v rebríčku najziskovejších hier.

Vývojári z fínskej spoločnosti Supercell, ktorí za hrou stoja, majú v obchode len málo titulov, no každý je poriadne úspešný. Taký Clash Royale si stihol pripísať viac ako 100 miliónov stiahnutí, hra Hay Day je na tom rovnako a mierne zaostáva titul Boom Beach, ktorý má na konte v úvodzovkách „len“ 50 miliónov prebratí z obchodu Google Play.

clash of clans

Hra Clash of Clans debutovala ešte v roku 2013, čiže už má nejakú tú kariéru za sebou. Pravidelné aktualizácie a vylepšenia ju však robia stále atraktívnou pre súčasných, ale aj nových hráčov, ktorí stále pribúdajú.

Či sa Clash of Clans dočká niekedy v ďalekej budúcnosti jednej miliardy stiahnutí je ťažké odhadnúť. Autori o tom ale istotne snívajú. Ak hru nepoznáte a chcete ju vyskúšať, verziu pre Android nájdete TU a verziu pre iOS TU.