VIDEO: Čínska televízia použije na hlásenie správ umelú inteligenciu s ľudskou podobou

Čínska televízia Xinhua prišla s naozaj revolučnou inováciou. Hlásateľa správ z mäsa a kostí nahradila za digitálnu alternatívu s podobou jedného z nás.

Čínska televízia Xinhua, ktorú má pod palcom štát, prišla s naozaj revolučnou inováciou. Hlásateľa správ z mäsa a kostí totiž vôbec po prvýkrát nahradila za digitálnu alternatívu s podobou a hlasom človeka, ktorú ovláda umelá inteligencia. Bežný jedinec by si to však bez akýchkoľvek pochýb nevšimol.

Neveríte? Stačí si pozrieť niekoľko sekundové video trošku vyššie a okamžite pochopíte, o čo tu vlastne ide. Jediným celkom dobre badateľným náznakom, že nejde o živého hlásateľa, sú ústa, kde je príležitosť vidieť neprirodzené pohyby pier.

Ľudská podoba umelej inteligencie vyzerá presne tak isto ako vyzerá jeden zo živých hlásateľov televízie. Dokáže však narozdiel od neho fungovať od rána do rána a okrem toho si nevypýta žiadnu dovolenku, ani vyšší plat. Nie je preto žiadnym veľkým prekvapením, že vedenie Xinhua táto hi-tech alternatíva doslova nadchla.

TIP REDAKCIE
Viomi V3 vysávač: Extrémny výkon a najlepší pomer cena/kvalita tohto roka!

“Každý jeden hlásateľ dokáže pracovať 24 hodín denne na jeho oficiálnej web stránke a viacerých sociálnych sieťach, čo výrazne zredukuje náklady na tvorbu noviniek a zlepší efektivitu.”

Ako informuje server The Verge, digitálny hlásateľ správ so syntetickým hlasom vznikol v spolupráci s lokálnou internetovou spoločnosťou Sogou. Aké s ním však majú plány do budúcnosti, zatiaľ nevieme. Vzhľadom k ekonomickým výhodám sa ale dá predpokladať, že spustia pilotnú prevádzku a na základe výsledkov spravia rozhodnutie. Ak budú skvelé, dajú mu v živom vysielaní viac priestoru.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať