Tesla Model 3 opäť hviezdi: Získala hodnotenie aké by chcela získať každá automobilka!

Americký úrad pre bezpečnosť cestnej premávky NHTSA zverejnil najnovšie výsledky testov, ktoré majú odhaliť pravdepodobnosť zranenia pri nehode.

Americký úrad pre bezpečnosť cestnej premávky NHTSA zverejnil najnovšie výsledky testov, ktoré majú odhaliť pravdepodobnosť zranenia pri nehode. Elektromobil Tesla Model 3 z testov vzišiel ako absolútny víťaz. Podľa testovacích kritérií úradu ide aktuálne o najbezpečnejšie auto.

Rozšírené výsledky prichádzajú len pár týždňov po tom ako NHTSA udelil Tesla Model 3 až 5-hviezdičkové hodnotenie v bezpečnosti. Spomínaných 5 hviezdičiek auto získalo v každej jednej kategórii, čo je určite skvelý výsledok, no nič čo by sa neudialo aj predtým.

Model 3 v teste predbehol aj väčšie a drahšie elektromobily Model S a Model X.

V čase zverejnenia pôvodného hodnotenia Elon Musk poznamenal, že test pravdepodobnosti zranenia ukáže skutočné kvality Model 3. Tesla sa tak po zverejnení výsledkov na svojom blogu musela pochváliť tým, že jej elektromobil v konfigurácii s rozšíreným dojazdom a náhonom na zadné kolesá dosiahol absolútne najlepšie hodnotenie v histórii testov.

Najmladší a najlacnejší elektromobil z dielne americkej automobilky tak predbehol svojich dvoch súrodencov. Stáva sa tak ešte bezpečnejším elektromobilom než Tesla Model S a Model X.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Slovenská pošta ruší obľúbenú službu! Toto všetko sa zmení

Model 3 je tak bezpečný hlavne vďaka extrémne pevnej konštrukcii, čo sa spoločnosti podarilo dosiahnuť hlavne vďaka tomu, že vpredu/vzadu nie je veľký motor.

Koniec koncov, výsledky testov, resp. Model 3 v akcii si môžete pozrieť vo videách v tomto článku.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať