Mercedes-Benz

Automobilový priemysel niečo chystá: Mercedes a Tesla možno nadviažu spoluprácu

Ak by sa tak nakoniec predsa len stalo, Mercedes a americká Tesla obnovia svoje obchodné vzťahy po zhruba štyroch rokoch.

Dve veľké značky z meniaceho sa automobilového priemyslu môžu už onedlho nadviazať bližšiu spoluprácu. Ak by sa tak nakoniec predsa len stalo, Mercedes a americká Tesla obnovia svoje obchodné vzťahy po zhruba štyroch rokoch, kedy Daimler predal všetky akcie a prestal nakupovať elektrický pohon.

Za vznikom špekulácií stojí sám šéf nemeckého giganta, Dieter Zetsche, ktorý pre poľský server Rzeczpospolita prezradil, že sú v budúcnosti niečomu takému otvorení. Teda aspoň tak to vyplýva z jeho nedávno vyslovených slov. Tie zazneli po položení otázky, či ľutujú spomínaný predaj akcií mladej automobilky, píše Electrek.

“Zbavili sme sa akcií a ja to v tejto chvíli neľutujem. To však neplatí o kooperácii v budúcnosti.”

Čo tým myslel, zostáva i naďalej zahalené rúškom tajomstva, pretože nič viac neprezradil. Opäť nakúpiť akcie, vďaka ktorým pred rokmi zarobili viac ako 700 miliónov dolárov, však nehodlajú, pretože chcú s Teslou súperiť v prémiovom segmente aj naďalej.

TIP REDAKCIE
Rocket League dorazil do smartfónov: Stiahnuť si ho môžeš na Android aj iOS

Ak máme vychádzať z histórie, tak sa dá predpokladať, že Daimler, ktorý vlastní značku Mercedes-Benz, začne opäť nakupovať jej pokročilé technológie, aby si udržal svoju silnú konkurenčnú pozíciu. Keďže majú obe strany čo ponúknuť, možností spolupráce tu je naozaj veľa.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať