Fortnite 6.02: Čo so sebou priniesla nová verzia populárnej strieľačky?

S novým týždňom prichádza aj ďalšia aktualizácia hry Fortnite, ktorá sa teda po novom označuje ako Fortnite 6.02. Nová verzia so sebou priniesla “dance-off” režim známy ako Disco Domination a niekoľko opráv týkajúcich sa výkonu, najmä na konzolách Xbox One a Nintendo Switch.

S novým týždňom prichádza aj ďalšia aktualizácia hry Fortnite, ktorá sa teda po novom označuje ako Fortnite 6.02. Nová verzia so sebou priniesla “dance-off” režim známy ako Disco Domination a niekoľko opráv týkajúcich sa výkonu, najmä na konzolách Xbox One a Nintendo Switch.

Čo sa týka výkonu

Začneme teda opravami, alebo teda vylepšeniami výkonu. Pomalé načítanie budov a iných “kozmetických” objektov na Xbox One je už minulosťou. Zrýchlené však údajne budú úplne všetky načítania v hre, čo isto mnohí vášniví hráči túžiaci sa zapojiť do boja čo najrýchlejšie, veľmi ocenia. Jedinou zlou správou je, že táto oprava (vylepšenie) si vyžaduje aj neprimerane veľkú aktualizáciu, ktorá bude mať približne 10 GB. Okrem skrátenia načítania však tvorcovia vylepšili aj renderovanie a dokonca odstránili problémy so zobrazovaním rozmazaných textúr.

Čo sa konzoly Switch týka, opravu si vyžadovali len občasné zaseknutia, ktoré boli spôsobené blokovaním načítania údajov UI (používateľského rozhrania).

FOTO: Dexerto.com

Nový herný režim – Disco Domination

Koncept nového herného režimu je pomerne jednoduchý na pochopenie. Pôjde v podstate o takzvaný “dance-off”, čo znamená, že hráči budú proti sebe bojovať o tanečné parkety, ktoré budú môcť nájsť po celom Fortnite ostrove. Tí sa budú po obsadení určitého parketu snažiť zo zeme zdvihnúť diskoguľu prostredníctvom tanca. Tím, ktorému sa následne podarí naplniť zobrazené meradlo (viď. prehľad nižšie) ako prvému, pričom sa samozrejme musí brániť pred svojimi nepriateľmi, vyhráva.

Obraňovanie tanečného parketu možno neznie tak “epicky” a lákavo ako napríklad obraňovanie vojenskej základne, no treba si uvedomiť, že práve tieto unikátne nápady robia Fortnite tým, čím je.

Krátky prehľad režimu Disco Domination:

  • 50 vs. 50 hráčov.
  • Po tom, ako sa zastaví búrka, sa na mape objaví 5 parketov.
  • Tancovanie na parkete v čase, keď na blízku nie sú žiadni nepriatelia, dvihne diskoguľu do vzduchu – obsadenie parketu.
  • Akonáhle je parket obsadený, na HUD (Head-up display) sa objaví stĺpček, ktorý sa bude postupne napĺňať dovtedy, pokiaľ na parket nevstúpi nepriateľ alebo sa búrka nedá opäť do pohybu. Tím, ktorý ako prvý naplní meradlo na 100 percent, vyhráva.
  • V neskoršej fáze hry sa stĺpec napĺňa rýchlejšie, preto sa netreba hneď vzdávať, ak tvoj tím zaostáva za protivníkom.
TIP REDAKCIE
Android 12 pre smartfóny ASUS: Výrobca zverejnil aktualizačný plán

Čo sa veľkosti novej verzie týka, konzola Xbox One je na tom asi najhoršie, keďže ju čaká až 12,27 GB aktualizácia. Ostatné platformy sú však na tom omnoho lepšie – PS4 si stiahne 941,6 MB, Nintendo Switch 200 MB a iOS približne 147 MB potrebných údajov.

Total
23
Zdieľaní
Total
23
Zdieľať