Takto sa to robí: Služby Apple zarobia behom 3 mesiacov takmer 10 miliárd €

Analytici predpokladajú, že kombinovaný zárobok softvérového ekosystému kalifornského jabĺčka dosiahne značný medziročný rast. O koľko si Apple polepší?

Analytici predpokladajú, že kombinovaný zárobok softvérového ekosystému kalifornského jabĺčka dosiahne značné medziročne zlepšenie. App Store, Apple Music, iTunes a ďalšie služby vraj počas uplynulých troch mesiacov vytvorili obrat v hodnote až takmer 10 miliárd €.

Keby to teda máme porovnať s uplynulým fiškálnym rokom a jeho štvrťrokom, tak ide o viac ako 20-percentné zlepšenie, píše server Phone Arena.

Vyššie spomínaná suma je zároveň i dôkazom toho, že spoločnosť Apple zarába na softvéri viac ako na niektorých svojich hardvérových produktoch. Samozrejme, iPhone stále patrí na vrchol rebríčku, no ak by sme porovnali očakávaný obrat zo služieb s tým, čo zarába napríklad taký iPad, tak o víťazovi ani netreba diskutovať.

Oficiálne obchodné výsledky budeme vedieť už o pár dní. Apple má totiž na 1. novembra naplánované tlačové podujatie, kedy nám oznámi, ako sa im počas posledných troch mesiacov darilo.

TIP REDAKCIE
iPhony majú byť o 10 rokov minulosťou, Apple vraj uvažuje o prechode na rozšírenú realitu

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať