AKTUÁLNE: Už aj na Slovensku! Ministerstvo chce výrazne obmedziť používanie telefónov na školách

Koncom minulého roka sme vás informovali o veľkých zmenách, ktoré vo svojom školstve zaviedlo Francúzsko. Teraz podobné zmeny prichádzajú aj na Slovensko.

Koncom minulého roka sme vás informovali o veľkých zmenách, ktoré vo svojom školstve zaviedlo Francúzsko. To svojim žiakom úplne zakázalo používanie mobilných telefónov na území školy či počas výletov.

Podobným smerom, aj keď nie až tak agresívne, sa má vybrať aj Slovensko. Vyplýva to z vyjadrenia odboru komunikácie a protokolu Ministerstva školstva SR. Téme sa venoval server Teraz.sk.

Podľa vyhlášky Ministerstva školstva SR bude môcť dieťa použiť telefón len v odôvodnených prípadoch so súhlasom vyučujúceho, triedneho učiteľa, riaditeľa alebo jeho povereného zástupcu.

TIP REDAKCIE
Zbláznili sa? Francúzsko zakáže školákom používanie mobilných telefónov

Pravidlá sa v mnohých školách líšia. Niektoré ich využívanie rázne zakazujú, iné sú využívaniu telefónov naklonenejšie. Každopádne, podľa vyhlášky sa bude môcť telefón využiť len ako pomôcka pri výučbe. Ministerstvo by však v rukách detí ako pomôcku pri výučbe radšej videlo tablety, keďže tie majú väčší displej. Tabletov sa zmeny týkať nebudú.

Ako to vidíš ty? Ak chodíš do školy, používaš na hodine telefón alebo je to v tvojej škole zakázané? Daj nám vedieť v diskusii nižšie!

Súhlasíš so zákazom používania telefónov v škole?

Loading ... Loading ...

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať