Prísnejší Valve: Komentáre a aj iné príspevky na Steame budú pod striktnejším dohľadom

Spoločnosť Valve začne od 25. septembra hodnotiť každý podozrivý komentár či príspevok, ktorý komunita v službe uverejní.

Spoločnosť Valve začne od 25. septembra hodnotiť každý podozrivý komentár či príspevok, ktorý komunita v službe uverejní. Takéto témy diskusií a jednotlivé príspevky budú okamžite odoslané do dielne moderátorov obsahu, kde bude určené, či daný príspevok skutočne porušuje pravidlá Steamu.

Valve však uisťuje, že nie je jeho cieľom špehovať komunitu a jej aktivity. Podľa jeho slov bude spoločnosť “komunikovať len s hráčmi, a aj to len v prípade, pokiaľ pôjde o nahlasovanie alebo varovanie pred podozrivým obsahom”.

Inovácia kontroly nad platformou

Tento krok však nie je tak úplnou novinkou. Valve totiž už predtým kontroloval nahlásený obsah, avšak poväčšine išlo o snímky, návody či profily. Do konverzácií sa spoločnosť podľa všetkého nechcela moc miešať.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Bitcoin naberá na sile. Jeho cena sa blíži k rekordnému maximu!

To sa však, očividne, zmenilo. Najväčšiu zásluhu na vykonaní tohto kroku majú zrejme samotní vývojári, ktorým sa podľa všetkého nepáčilo, aké konverzácie si medzi sebou komunity vymieňajú.

Total
29
Zdieľaní
Total
29
Zdieľať