Apple ničí konkurenciu: Na účet si v Q2 pripísal 62 % celého zisku z predaja telefónov

Apple je spoločnosť, ktorej sa ako prvej na svete podarilo dosiahnuť hodnoty firmy na úrovni 1 bilión amerických dolárov.

Apple je spoločnosť, ktorej sa ako prvej na svete podarilo dosiahnuť hodnoty firmy na úrovni 1 bilión amerických dolárov. Možno (a možno nie) ste sa zamysleli nad tým, ako sa jej to mohlo podariť. Veď predávajú len telefóny a pár ďalších zariadení, no nie? S odpoveďou prichádzajú analytici z Counterpoint Research.

Tí tvrdia, že Apple si na účet pripísal až 62 % zisku z predaja všetkých smartfónov. To v praxi znamená, že za 3 mesiace mu na účte pristálo 6 miliárd dolárov, ktoré vygeneroval z predajov v hodnote 30 miliárd dolárov.

Najviac sa opäť darilo Apple. Samsung naopak klesá.

Samsung pokračuje v trende klesajúcich zárobkov už tretí rok po sebe. Zodpovedný bol za 17 % zisku zo smartfónov, čo je menej ako tretina toho, čo dokázal Apple. Čínske spoločnosti ako Huawei či Xiaomi tento rok zažili obrovský boom, ktorý im zabezpečil 8 %, resp. 3 % z koláča.

Výsledky od Counterpoint Research

Pri lacnejších zariadeniach to bolo vyrovnané

Apple sa podaril tak dobrý výsledok hlavne vďaka tomu, že všetky telefóny s cenovkou 800 a viac dolárov patrili práve Apple. Segment zariadení spadajúcich do ceny medzi 600 a 800 bol vyrovnanejší. V ňom bol Apple zodpovedný za 44 % podiel zo zisku, Samsung za 41 %.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Bitcoin naberá na sile. Jeho cena sa blíži k rekordnému maximu!

Čínski výrobcovia zažiarili práve v segmente zariadení spadajúcich do cenového rozpätia 400 až 600 dolárov. Apple sa tu vyrovnal napríklad Oppo, Huawei a Samsung mali takmer rovnaké výsledky a tesné to bolo aj medzi OnePlus a Xiaomi.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať