ps4 vr

Sony má v rukách víťaza: Predalo sa 3 milióny kusov PS VR, teraz ich kúpiš lacnejšie

Japonský výrobca nedávno oznámil, že sa mu podarilo predať už viac ako tri milióny kusov PlayStation VR.

Japonský výrobca nedávno oznámil, že sa mu podarilo predať už viac ako tri milióny kusov PlayStation VR. Headset, ktorý sa na trh dostal ešte v októbri 2016 tak oslavuje obrovský míľnik.

Sony doteraz predal približne 84 miliónov kusov konzoly PlayStation 4, čo znamená, že VR vyskúšali približne 4 % zákazníkov. Nie je to veľa, no na VR sú to veľmi slušné čísla. Na VR je k dispozícii až 330 hier a ďalšie, vrátane československého Beat Saber, sa pripravujú. Spolu sa ich predalo až 21,9 miliónov kópií.

[irp posts=”35190″ ]

Spoločnosť minulý rok uviedla druhú revíziu headsetu s názvom PlayStation VR V2, ktorá má upravený dizajn, ponúka stereo slúchadlá a po pripojení k televízoru na ňom ostáva HDR obraz. Samotné okuliare však HDR nateraz nepodporujú. Očakáva sa, že táto funkcia príde s druhou generáciou.

PS VR ponúkajú 5,7-palcový OLED displej s rozlíšením 1 080 x 960 pixelov pre každé oko a obnovovaciu frekvenciu od 90 Hz až po 120 Hz. Okuliare sú vybavené deviatimi diódami, ktoré podrobne sleduje PlayStation Camera, ktorá vďaka nim lokalizuje hráča v priestore.

Okuliare PlayStation VR sa momentálne predávajú za podstatne nižšiu cenu než pri ich predstavení. Druhú revíziu predáva Progamingshop za 279,99 €, prvú zas za 229,99 €.

Total
2
Zdieľaní