S Pen

Diaľkové ovládanie k smartfónu: Takto Samsung vylepšil elektronické pero S Pen!

Android smartfón Galaxy Note 9 je oficiálne medzi nami. Samsung ho vybavil už tradične pokročilejším hardvérom, mierne väčšou uhlopriečkou a aj podstatne lepším elektronickým perom S Pen.

Android smartfón Galaxy Note 9 je oficiálne medzi nami. Samsung ho vybavil už tradične pokročilejším hardvérom, mierne väčšou uhlopriečkou a aj podstatne lepším perom S Pen.

Bezdrôtová technológia z neho totiž po novom robí akési diaľkové ovládanie čerstvo predstavenej mobilnej novinky. Používateľ môže prostredníctvom prítomného hardvérového tlačidla na diaľku prepínať pesničky alebo stláčať spúšť fotoaparátu, aby vyhotovil záber bez negatívneho vplyvu trasenia rúk na jeho kvalitu.

Možností, ako sa čerstvo pridaný Bluetooth Low Energy dá využiť, tu ale existuje podstatne viac. Samsung totiž plánuje sprístupniť túto praktickú vymoženosť aj vývojárom z tretej strany. Stať by sa tak malo už koncom tohto roka, píše The Verge.

Aby S Pen dokázal takto čarovať, museli ho vybaviť ako bezdrôtovou technológiou, tak aj vlastným akumulátorom. Nabíjanie prebieha automaticky, a to po zasunutí pera do konštrukcie. S akou kapacitou však máme čo dočinenia momentálne ešte stále netušíme. Vieme iba to, že na jedno plné nabitie vydrží fungovať pol hodinu.

TIP REDAKCIE
GoPro aktualizuje kameru Hero 10 Black, predstavil aj odolnejšiu batériu

To najzaujímavejšie zo všetkého tu ale nepochybne je, že dopĺňanie šťavy trvá iba necelú minútu. Inžinieri zo spoločnosti Samsung siahli po takzvanom super-kondenzátore, bez ktorého by tak úžasné čísla dosiahli asi iba veľmi ťažko.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať