Nintendo chystá prekvapenie: RPG hit Diablo 3 si zahráme aj na konzole Switch!

Majitelia herný konzol Switch by sa mali už čoskoro dočkať portu legendárneho Diabla 3.

Japonský priekopník z herného priemyslu kuje spolu s americkým vývojárskym štúdiom Blizzard veľké plány. Majitelia herných konzol Switch by sa totiž mali už čoskoro dočkať portu legendárneho Diabla 3. Pôjde o kolekciu, kde nebude chýbať ani jeden z datadiskov.

Ako píše The Verge, túto parádnu novinku nám prezradil vraj celkom podrobný článok z webu Forbes, ktorý je však v tomto momente už dávno offline. Stalo sa tak len pár minút po jeho publikácii. Spoločnosti Nintento sa zrejme tento krok spomínaného online média nepáčil až tak, že musela jednoducho zakročiť.

Existuje tu teda skutočne obrovská pravdepodobnosť, že sa v neďalekej budúcnosti predsa len dočkáme príchodu tohto RPG hitu do populárnej japonskej konzoly Switch. Všetky dostupné informácie poukazujú na koniec roka 2018. Bližšie detaily ale momentálne nepoznáme.

Vyššie spomínaná kolekcia by mala niesť názov Diablo III: Eternal Collection, vraj dostane cenovku na úrovni 60 dolárov a bude obsahovať oba datadisky, čiže Reaper of Souls vrátane najčerstvejšieho prírastku Rise of the Necromancer. Hráči môžu okrem iného očakávať i niekoľko exkluzívnych vecí, vrátane bojového brnenia v štýle Gananodorfa či rámu portrétu, ktorý pripomína Triforce, artefakt z hry The Legend of Zelda.