Zabudnite na nahrávanie hovorov. Najnovší Android Pie tieto možnosti blokuje

7
LG G7 ThinQ
Ilustr. foto.

Google sa pri novej verzii operačného systému Android Pie skutočne zameral na niektoré aspekty dotýkajúce sa osobných údajov a súkromia. Ešte ďaleko pred predstavením sa špekulovalo, že vás Android Pie na nahrávanie hovoru druhou stranou zvukovo upozorní.

Táto predstava sa nekoná. Android Pie totižto vôbec nedovolí nahrávať hlasové hovory. Android Pie blokuje nahrávanie hovorov na systémovej úrovni, čiže v tomto prípade pomôže iba tzv. root.

Rootovanie zariadení ale už nie je v takej móde, ako tomu bolo pred pár rokmi. Súčasné verzie OS Android obsahujú takmer všetko potrebné a root tak predstavuje iba zbytočné riziko.

Nová verzia operačného systému Android Pie tak narobí vrásky hlavne autorom aplikácií tretích strán, ktoré nahrávanie hlasových hovorov v rámci svojej funkcionality ponúkali. Aplikácie ako Call Recorder Pro a jej podobné jednoducho nebudú pod novým OS Android fungovať.

nahravanie hovorov
Takýmto funkciám odzvonilo

Otázkou stále zostáva, či ide o trvalý stav, alebo Google pripravuje vlastné riešenie pre nahrávanie hovorov, ktoré by zapracoval do svojej pôvodnej aplikácie Telefón. Skôr ale Google myslel na ochranu súkromia a právne dôsledky.

Legislatíva upravujúca zaznamenávanie hlasových rozhovorov je v mnohých krajinách sveta rozdielna, a to aj výraznejšie. Niekde je nahrávanie hovorov zakázané, inde potrebujete súhlas jednej strany, v ďalšej krajine súhlas oboch strán.