Grafická karta GTX 1180 uzrie svetlo sveta v auguste, bude vraj poriadne drahá

Už netrpezlivo očakávaná grafická karta GeForce GTX 1180 bude reprezentovať generačného nástupcu za súčasnú vlajkovú loď GTX 1080.

Americká spoločnosť NVIDIA by mala už o pár dní predstaviť svoje ďalšie veľké eso. Už netrpezlivo očakávaná grafická karta GeForce GTX 1180 bude reprezentovať generačného nástupcu za súčasnú vlajkovú loď GTX 1080, ktorý by mal dostať poriadne mastnú cenovku.

Vyplýva to z nedávno zverejnených informácií od bližšie nešpecifikovaných priemyselných zdrojov, píše server DigiTimes, pričom ten cituje aj TechRadar. Vďaka tým sme sa dozvedeli, že novinka uzrie svetlo sveta ešte pred začiatkom nadchádzajúceho európskeho podujatia Gamescom.

Oficiálne odhalenie by teda mohlo prebehnúť 20. augusta, čo naznačuje aj čerstvá pozvánka na mediálne podujatie výrobcu. Spustenie predaja GTX 1180 môže nastať pár dní po predstavení, pričom to isté platí i o cenovo dostupnejších grafických kartách pod označením GTX 1170 či GTX 1160, ktoré sú taktiež očakávané. K ich odhaleniu vraj dôjde počas septembra a októbra. Pôjde o úplne nový modelový rad s jasným cieľom – nahradiť karty GTX 1080, 1070 a 1060.

Uniknutá FOTO, kde je podľa všetkého vidieť novú architektúru pod interným označením Turing (via theinquirer.net)

Bližšie detaily o pravdepodobných cenách ani o grafickom výkone v tejto chvíli nepoznáme. Vieme iba to, že pôjde o úplne novú architektúru Turing.