Tesla Model 3
Tesla Model 3

Funkcionalita, ktorá bola doteraz súčasťou výbavy luxusného sedanu Tesla Model S a SUVčka Model X, je po novom k dispozícii aj pre tých, ktorí vlastnia cenovo dostupný Model 3. Ten za nich vie parkovať a tiež aj otvárať garážové dvere.

Stačí iba stlačiť známe tlačidlo Summon v príslušnej mobilnej aplikácii a o všetko ostatné sa postará sám elektromobil. A aby náhodou nevznikali nedorozumenia, Elon Musk, šéf americkej automobilky, na sociálnej sieti Twitter vysvetlil každému menej technicky zdatnému, že za tým nestoja žiadne triky, ale iba čisto pokročilé technológie.

Summon bol donedávna dostupný iba pre majiteľov drahších modelov z portfólia spoločnosti Tesla. Internetom preto už koluje celkom slušné množstvo autentických videí, kde je zachytený celý proces od stlačenia až po samotné vypnutie systému. Nižšie nájdete oficiálne zábery priamo od výrobcu, ktoré boli zverejnené krátko po vypustení aktualizácie pre Model S aj Model X, čo nastalo ešte v roku 2016.

„Ráno sa zobudíte a počas vychádzania z predných dverí privoláte svoje auto, aby po vás samé prišlo. Otvorí garážové dvere a pozdraví vás.“