LG G7 ThinQ (FOTO Marek Urban)

Spoločnosť LG bude tento rok zásobovať kalifornské jabĺčko zobrazovacími panelmi pre iPhony. Tým však nie sú myslené len OLED displeje, ale aj LCD alternatívy, ktorých vraj budú až dve desiatky miliónov. Apple ich totiž potrebuje pre cenovo najdostupnejší model.

Za touto informáciou stoja kórejské média, pričom tie citujú bližšie nešpecifikované, no vraj dôveryhodné zdroje z dodávateľského reťazca amerického výrobcu spotrebnej elektroniky.

„Divízia LG Display údajne podpísala dohodu s Apple, v rámci ktorej sa zaväzuje dodať LCD a OLED displeje predajcovi smartfónov z US, aby mohol v druhej polovici roka 2018 spustiť výrobu ďalšej generácie zariadení iPhone.“

Web 9to5mac píše, že 20 miliónov displejov hodlajú použiť v 6,1-palcovom iPhone, aby tak dokázali dostať jeho cenovku na takzvanú ľudovú úroveň. Pôjde o jeden z viacerých očakávaných kúskov, ktoré budú predstavené počas nadchádzajúceho septembra. Okrem vyššie uvedenej uhlopriečky sa vraj dočkáme ešte aj 5,8 a až 6,5-palcovej veľkosti.

Pre tie prémiovejšie verzie tohtoročných iPhonov je určená nákladnejšia OLED technológia. Väčšina dodávok však v tomto prípade pôjde od spoločnosti Samsung, pretože má s ich výrobou podstatne väčšie skúsenosti. LG dodá jabĺčku spočiatku iba pár miliónov kusov (3 až 4 milióny) a ak nenastanú žiadne výrazné komplikácie, časom môže toto množstvo výrazne porásť v neprospech spomínaného konkurenta z tej istej krajiny.