Ani auto, ani lietadlo: Tento zvláštny dopravný prostriedok je naša budúcnosť

Ambiciózny startup Opener pracuje už viac ako 9 rokov na unikátnej novinke, ktorú nám teraz ukázal v podobe fungujúceho prototypu.

Ambiciózny startup Opener pracuje už viac ako 9 rokov na unikátnej novinke, ktorú nám teraz ukázal v podobe fungujúceho prototypu. BlackFly nemá kolesá, bežné krídla a ani vrtuľu, akou disponujú bežné vrtuľníky. Dokáže však uskutočniť vertikálny vzlet aj pristátie, a to z neho robí VTOL.

VTOL alebo aj vertical take-off and landing aircraft reprezentuje úplne novú kategóriu dopravných prostriedkov, pretože ide o akési osobné lietajúce autá s minimálnymi nárokmi na priestor. Z toho teda možno vydedukovať, že sú určené do mestského prostredia.

Dnes je niečo také tabu, no o pár rokov z toho podľa všetkého bude poriadne obrovský hit. Naznačujú to viaceré investície do podobne zameraných začínajúcich spoločností. Investori majú záujem, čo znamená, že túto zaujímavú vecičku na elektrickú energiu čaká celkom ružová budúcnosť.

Ako už bolo spomínané, prototyp BlackFly vznikal dlhých deväť rokov. Aby však zabezpečili aj komfortný prísun šťavy, v rámci náročného vývoja pracovali na špeciálnych nabíjacích staniciach, ktoré sú schopné naplniť plnú kapacitu akumulátora iba v priebehu pol hodiny.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Netflix výrazne zvyšuje cenu svojho predplatného

Maximálna rýchlosť VTOL od startupu Opener dosahuje 100 kilometrov za hodinu, čiže žiadna katastrofa. Čo sa týka samotného dojazdu, výrobca spomína výdrž približne 40 kilometrov. Kedy ale prinesie finálnu verziu pre širokú verejnosť, zatiaľ neprezradil.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať