RTVS zverejnila štatistiku o hokeji: Toľkoto Slovákov sledovalo Majstrovstvá, padol nový rekord!

Slováci jednoducho milujú hokej.

0
swan
Ilustr. foto: Pixabay

Verejnoprávna televízia, RTVS, práve zverejnila najnovšie informácie týkajúce sa tohtoročného hokejového šampionátu. Počas jeho konania odvysielala celkom 162 hodín televízneho vysielania, ktoré si v priemere naladilo až 687 tisíc divákov. Aj vďaka tomu sa jej podarilo dosiahnuť 45,6 % podiel na trhu.

RTVS tento rok odvysielala celkom 64 hokejových zápasov, ktoré boli medzi divákmi mimoriadne obľúbené. Na Jednotke si ich v priemere pozrelo 590 tisíc divákov, na Dvojke zas 189 tisíc divákov. Aspoň 10 neprerušených minút si pozrelo viac ako 3 milióny divákov v cieľovej skupine 12+. To v porovnaní s minulým rokom predstavuje nárast o 3 %. Najsledovanejším zápasom bol úvodný zápas reprezentácie proti Česku, ktorý si naladilo 966 tisíc divákov.

Diváci a poslucháči sú naši klienti a robíme maximum pre ich spokojnosť. Sme hrdí na výsledky reprezentatívneho prieskumu realizovaného agentúrou AKO, v ktorom viac ako 90 percent respondentov vyjadrilo spokojnosť s rozhlasovým aj televíznym stvárnením MS v hokeji, “ uviedol šéf športovej sekcie RTVS Matej Hajko.

Úspech malo aj vysielanie cez web

Okrem televíznych priamych prenosov RTVS pripravila pre hokejových fanúšikov oficiálny web RTVS hokej.rtvs.sk s priemernou návštevnosťou online prenosov slovenskej reprezentácie viac ako 90 000 unikátnych zobrazení.  Najviac unikátnych zobrazení – 109 000 bolo zaznamenaných 10. mája počas zápasu Slovenska s Francúzskom. V porovnaní s minulým rokom RTVS zaznamenala 134.394 unikátnych návštevníkov (870 000 zobrazení), pričom v predchádzajúcom roku 2017 to bolo iba 71 933 unikátnych návštevníkov. Spokojnosť so stránkou hokej.rtvs.sk vyjadrilo v prieskume 88.6 % divákov, čo predstavuje medziročný nárast takmer o 10 %.