Snapdragon

Ostrieľaný výrobca mobilných čipsetov a všetkého, čo s nimi určitým spôsobom súvisí, začína pracovať na celkom ambicióznej novinke. Snapragon 1000 nebude tentokrát určený pre smartfóny, ale pre technologicky pokročilé laptopy, ktorým hovoríme ultrabooky.

S touto neoficiálnou, no za to veľmi zaujímavou informáciou prišla GSMArena. Renomovaný tech web sa však odvoláva na čínsku pracovnú ponuku spoločnosti Qualcomm, kde hľadá nových ľudí, ktorí budú pracovať na vývoji nového čipsetu pre prenosné osobné počítače.

Veľa toho o tejto iniciatíve zatiaľ nevieme. Dá sa povedať, že nepoznáme takmer žiadne bližšie informácie, ktoré by nám prezrádzali čísla technickej špecifikácie vrátane samotného výkonu či energetickej efektivity. Takisto nevieme ani to, akú výrobnú technológiu hodlá Qualcomm použiť.

Dá sa však so slušnou pravdepodobnosťou očakávať, že už dlho čakať nebudeme. Nadchádzajúce mesiace bez akýchkoľvek pochýb prinesú množstvo únikov, vďaka ktorým sa dozvieme chýbajúce časti tejto skladačky.

Príchod ultrabookov s čipsetom Snapdragon 1000 na pulty možno očakávať niekedy koncom roka 2018 a začiatkom toho budúceho, čiže je pred nami približne 8 až 12 mesiacov. Prvým kúskom, ktorý americká novinka poženie, by mal byť tiež očakávaný taiwanský laptop od spoločnosti ASUS s kódovým označením Primus.