Facebook obmedzuje jednu z najotravnejších vecí: Táto notifikácia ti už nebude chodiť!

Konečne!

0
Foto: Messenger/redakcia

“Teraz ste v spojení na Messengeri.” Rovnakú automatickú správu dostal asi každý z nás, kto si na Facebooku alebo Messengeri pridal nového priateľa. Cieľom Facebooku bolo presvedčiť nás, že daný človek sa s nami chce rozprávať. To po novom začína obmedzovať.

„Zistili sme, že mnohým ľuďom sa notifikácie o tom, že sa ich kamaráti zapojili do Messengeru páčia. Zároveň však pracujeme na systéme založenom na strojovom učení, ktorý bude zasielať menej podobných notifikácií ľuďom, ktorým sa až tak nepáčia. Pracujeme so spätnou väzbou, ktorú nám ľudia neustále zasielajú, vďaka čomu sa nám darí zlepšovať naše služby.“

Príklad notifikácie. Foto: TechCrunch

Inými slovami povedané, ak Messenger/Facebook zistí, že si podobné správy neotváraš alebo ich len otvoríš a hneď zatvoríš, bude ich posielať menej.

Ak sa ti teda podobné upozornenia nepáčia, daj to Facebooku vedieť tým, že ich neotvoríš alebo otvoríš a vzápätí zatvoríš. Facebook je však známy rôznymi upozorneniami. Jedno z tých známejších je napríklad upozornenie na udalosť v tvojom okolí, na ktorú sa nahlásilo xyz tvojich kamarátov. Osobne mi to až tak neprekáža, no to som ja. Stovkám či tisícom ľudí to vadiť môže a aj preto by sa k tomu mala služba postaviť zodpovedne.