FOTO (Source): Theus Falcão - Flickr.com

Vydanie Unicode 11.0 je oficiálne naplánované na tento utorok, teda 5. júna. Väčšinu ľudí však zaujíma jedna jediná vec – nové emoji. Nových emoji v našich obľúbených aplikáciách sa však nedočkáme okamžite, keďže tie musia tvorcovia aplikácií sami implementovať do aktualizácií, ktoré si následne stiahneme.

62 emoji a 4 „komponenty“

Emoji 11.0, čo je v podstate podkategória Unicode 11.0, obsahuje 66 nových emoji kódov. Zo všetkých týchto prídavkov by malo až 62 z nich byť emoji (napr. papagáj, lama, mango a plyšový macko), ktoré neskôr uvidíme na svojich klávesniciach. Tie zvyšné štyri sú takzvané „emoji komponenty“ pre červené, biele a brčkavé vlasy alebo aj pre holú hlavu pre mužské a ženské emoji s rôznymi farbami pleti.

Podľa predošlých vydaní sa Emojipedia rozhodla zostrojiť časový rozvrh, kedy by mali tvorcovia pridať do svojich aplikácií nové emoji:

  • Jún-august 2018: Twitter, EmojiOne, Facebook, Microsoft
  • September-december 2018: Google, Apple
  • Január-február 2019: Samsung

Emojipedia taktiež poznamenala, že je ťažké vydedukovať, kedy nový set emoji implementuje do svojej aplikácie aj WhatsApp, keďže ten v roku 2017 vydal svoj vlastný set.

TIP REDAKCIE
Google skvalitní platformu Android TV. Chce dozrieť na hardvér a aplikácie

Čo nás čaká v Emoji 12.0?

Známi už sú dokonca aj kandidáti pre Emoji 12.0. Poctivo v rade na nás čakajú mechanické ruky a nohy, vodiaci pes a štípajúca ruka.

Najžiadanejšie emoji pre tento rok však bol plameniak a biele srdce, no tých by sme sa mali dočkať až budúci rok.