Emoji 11.0 prinesie do tvojich obľúbených aplikácií až 62 nových emoji!

Vydanie Unicode 11.0 je oficiálne naplánované na tento štvrtok, teda 5. júna. Väčšinu ľudí však zaujíma jedna jediná vec – nové emoji. Nových emoji v našich obľúbených aplikáciach sa však nedočkáme okamžite, keďže tie musia tvorcovia aplikácií sami implementovať do aktualizácií, ktoré si následne stiahneme.

Vydanie Unicode 11.0 je oficiálne naplánované na tento utorok, teda 5. júna. Väčšinu ľudí však zaujíma jedna jediná vec – nové emoji. Nových emoji v našich obľúbených aplikáciách sa však nedočkáme okamžite, keďže tie musia tvorcovia aplikácií sami implementovať do aktualizácií, ktoré si následne stiahneme.

62 emoji a 4 “komponenty”

Emoji 11.0, čo je v podstate podkategória Unicode 11.0, obsahuje 66 nových emoji kódov. Zo všetkých týchto prídavkov by malo až 62 z nich byť emoji (napr. papagáj, lama, mango a plyšový macko), ktoré neskôr uvidíme na svojich klávesniciach. Tie zvyšné štyri sú takzvané “emoji komponenty” pre červené, biele a brčkavé vlasy alebo aj pre holú hlavu pre mužské a ženské emoji s rôznymi farbami pleti.

Podľa predošlých vydaní sa Emojipedia rozhodla zostrojiť časový rozvrh, kedy by mali tvorcovia pridať do svojich aplikácií nové emoji:

  • Jún-august 2018: Twitter, EmojiOne, Facebook, Microsoft
  • September-december 2018: Google, Apple
  • Január-február 2019: Samsung

Emojipedia taktiež poznamenala, že je ťažké vydedukovať, kedy nový set emoji implementuje do svojej aplikácie aj WhatsApp, keďže ten v roku 2017 vydal svoj vlastný set.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Dávajte si POZOR, na Slovákov mieria nové SMS-ky, okradnú vás aj o stovky eur!

Čo nás čaká v Emoji 12.0?

Známi už sú dokonca aj kandidáti pre Emoji 12.0. Poctivo v rade na nás čakajú mechanické ruky a nohy, vodiaci pes a štípajúca ruka.

Najžiadanejšie emoji pre tento rok však bol plameniak a biele srdce, no tých by sme sa mali dočkať až budúci rok.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať