V tejto reštaurácii z budúcnosti ti spraví burger robot, šéfkuchár si ale ty

O startupe Creator, ktorý si dal za úlohu priniesť medzi nás reštauráciu bez živej obsluhy, sme už čo-to počuli. Po rokoch sa však nakoniec rozhodol, že svoje majstrovské dielo sprístupní i širokej verejnosti.

O startupe Creator, ktorý si dal za úlohu priniesť medzi nás reštauráciu bez živej obsluhy, sme už čo-to počuli. Po rokoch sa však nakoniec rozhodol, že svoje majstrovské dielo sprístupní i širokej verejnosti. 6-dolárové burgery od robota si budeme môcť vychutnať už koncom tohto leta.

Pilotná prevádzka bude však otvorená až v americkom meste San Francisco, kde momentálne prebieha úzko obmedzené testovanie, aby tak bolo všetko v deň D dôkladne pripravené. Ten nastane v septembri.

Výhoda tejto jedinečnej reštaurácie, kde varí pokročilý robot, spočíva v tom, že šéfkuchár je samotný zákazník. Ten si totiž vyberá, čo v burgri chce a čo pre zmenu nie. CzechCrunch píše o “neobmedzených kombináciách”, čiže sa tu kreativite nekladú takmer žiadne obmedzenia. Čo iný deň, to iná chuť.

TIP REDAKCIE
Ruská propaganda chválila najväčší mínomet na svete. Ukrajina ho vďaka nemu lokalizovala a zneškodnila

Príprava pokrmu prebieha za priehľadným sklom, takže je vidieť celý proces – od krájania surovín až po balenie hotového burgera. Jeden kúsok stojí 6 amerických dolárov a čo sa týka doby čakania, celé by to malo trvať okolo tých 5 minút.

Burger od robota (FOTO Creator via TechCrunch.com)

Za startupom, ktorý si kedysi hovoril Momentum Machines, stoja mená ako Google Ventures. Od fondu internetového giganta a ďalších získal ešte počas minulého roka finančnú injekciu v hodnote viac ako 18 miliárd dolárov.