Tlieskame: Správca súborov vo Windows 10 konečne dostane tmavý kabát

Najpopulárnejší operačný systém pre osobné počítače čaká ďalší náklad softvérových noviniek.

Najpopulárnejší operačný systém pre osobné počítače čaká ďalší náklad softvérových noviniek. Najčerstvejšia beta verzia Windows 10, ktorá je momentálne dostupná iba pre takzvaných Fast Insiders, obsahuje okrem iného aj čierne pozadie pre základného správcu súborov.

Microsoft tak doplní tiež nedávno pridané čierne pozadie systémových nastavení, aby mali používatelia desiatky k dispozícii príležitosť aktivovať si používateľské prostredie v kompletne tmavom kabáte. Niečo také ocenia predovšetkým v tmavej miestnosti, kedy nebude ich tvár bombardovať príliš veľa svetla zo zobrazovanej bielej farby.

Široká verejnosť by tento pripravovaný aktualizačný balíček mala mať k dispozícii niekedy v druhej polovici tohto roka, informuje The Verge.

Podobný krok bolo ale možné očakávať i z toho dôvodu, že ide o akýsi aktuálny trend.

TIP REDAKCIE
Chuwi MiniBook X: Šialený 10,8-palcový 2K notebook za cenu, ktorá sa často nevidí!

Takzvaný Dark Mode je dnes aj vďaka rozmachu OLED panelov čoraz žiadanejšou softvérovou funkcionalitou, preto sa ho snaží integrovať do svojich operačných systémov čoraz viac gigantov. Chcú byť jednoducho už teraz pripravení na príchod kompatibilných technologických výdobytkov.

Lepšia energetická efektivita

Výnimku dokonca nepredstavuje ani Huawei. V jeho grafickej nadstavbe EMUI nájdeme tlačidlo, ktorá premení bledé používateľské prostredie systému Android na tmavé. Výhoda tu tkvie v tom, že keď tak niekto spraví, na miestach, kde je zobrazená čierna, budú vypnuté pixely, čo znamená lepšiu energetickú efektivitu a zároveň i lepšiu výdrž batérie na jedno nabitie.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať