Takto sa to robí: Šikovný tínedžer pomohol Google nájsť chybu, dostal za to 30 000 €!

Internetový gigant odmenil Uruguajca za to, že mu pomohol s odhalením nedostatku v internom systéme. Google to tentokrát stálo rovných 36 000 amerických dolárov.

Internetový gigant odmenil Uruguajca za to, že mu pomohol s odhalením nedostatku v internom systéme. Google to tentokrát stálo rovných 36 000 amerických dolárov (30 000 eur), ktoré poputovali do rúk šikovného tínedžera. Ani zďaleka však nejde o jeho prvý úlovok.

Ako píše web DigitalTrends, chlapec s menom Ezequiel Pereira má v týchto dňoch za sebou v poradí už piatu bezpečnostnú dieru, s čím pomohol spoločnosti Google posunúť jej bezpečnosť na vyššiu úroveň. Vďaka prvej nadobudol sladkých 500 dolárov a odvtedy si z tejto, pre tínedžerov netradičnej činnosti, vybudoval akúsi voľnočasovú záľubu.

Tá posledná odmena od giganta bola zatiaľ najväčšia.

Ezequiel prišiel do kontaktu s programovaním vo svojich 11 rokoch, pričom zhruba rok predtým dostal svoj prvý osobný počítač. Keďže ho tvorba softvéru bavila a venoval jej naozaj veľa času, postupom času sa začal objavovať i na rôznych programátorských súťažiach. Dospelo až do bodu, keď dostal pozvánku do samotnej centrály Google v Kalifornii.

TIP REDAKCIE
Garmin predstavil hodinky Fenix 7, model Epix 2 osloví OLED displejom

“Takmer okamžite som objavil niečo, čo malo hodnotu 500 dolárov, a bol to naozaj parádny pocit. Preto som s tým odvtedy ešte neprestal,” nadšene prezradil tínedžer pre web CNBC.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať