Čaká nás návrat do Černobyľu: Nový STALKER 2 si zahráme v roku 2021!

Tvorcovia populárneho survival horror titulu pre osobné počítače s operačným systémom Windows potichu oznámili to, na čo mnohí z nás čakali celé roky.

Tvorcovia populárneho survival horror titulu pre osobné počítače s operačným systémom Windows potichu oznámili to, na čo mnohí z nás čakali celé roky. Legendárna hra z pohľadu prvej osoby, STALKER z roku 2007, sa totiž dočká veľkého pokračovania.

Opäť nás tak zoberú na miesto, kde pred viac ako 30 rokmi explodoval reaktor legendárnej atómovej elektrárne. Ako píše Polygon, oficiálne oznámené pokračovanie ponesie názov STALKER 2, bude situované v prostredí okolo Černobyľu a my by sme ho mohli hrať už o pár rokov.

Ak pôjde všetko podľa plánov vývojárov zo spoločnosti GSC Game World, ktorá vstala z mŕtvych, tak sa tejto novinky dočkáme niekedy počas roka 2021. Prezradili nám to v uplynulých dňoch prostredníctvom oficiálnej web stránky.

Pri tvorbe pokračovania hodlajú využiť špičkový Enreal Engine 4, čo odhalil človek zo spoločnosti Epic Games. Z jeho čerstvých slov zo sociálnej siete Twitter možno pomerne jednoducho vydedukovať, že si vývojárske štúdio GSC Game World zaobstaralo príslušnú licenciu, aby mohlo avizovaný STALKER 2 postaviť na jeho základoch.

TIP REDAKCIE
Účastníci ZOH 2022 si musia stiahnuť čínsku aplikáciu: Trpí hneď dvoma kritickými chybami

Momentálne však nie je jasné, aké platformy získajú podporu. Áno, Windows počítače sú viac ako isté, no čo sa týka herný konzol ako PlayStation alebo Xbox, tak o tých nepadla žiadna zmienka. Teda aspoň zatiaľ. Uvidíme, čo prinesie neďaleká budúcnosť.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať