Klasická verzia MMORPG hry RuneScape sa s nami takmer po dvadsiatich rokoch lúči

Po roku od toho, ako sa spoločnosť Jagex rozhodla priniesť ako RuneScape Classic, tak aj Old School Runescape do mobilov a tabletov, sa vývojár rozhodol odstaviť všetky PC servery klasickej verzie tejto populárnej hernej pecky. Zdá sa však, že tento krok sa týka len verzie hry z roku 2001, čo znamená, že servery verzie Old School Runescape by mali ostať nedoknuté.

Po roku od toho, ako sa spoločnosť Jagex rozhodla priniesť RuneScape Classic a Old School RuneScape do mobilov a tabletov, sa vývojár rozhodol odstaviť všetky PC servery klasickej verzie tejto populárnej hernej pecky. Zdá sa však, že tento krok sa týka len verzie hry z roku 2001, čo znamená, že servery verzie Old School RuneScape by mali ostať nedoknuté.

Právoplatná herná legenda

Pre najmä už starších hráčov, ktorí si pamätajú túto verziu ešte spred sedemnástich rokov a sú stále vášnivými hráčmi novších verzií, toto môže znamenať koniec nostalgickej éry. RuneScape bola po boku s legendárnymi titulmi ako EverQuest a Asheron’s Call jedna z prvých fantasy online hier, ktoré hráča ponorili do virtuálneho sveta, teda presnejšie do virtuálneho sveta v stredoveku, v ktorom sa hráč s vlastnoručne vytvoreným avatarom mohol vydať na rôzne dobrodružstvá, plniť úlohy, bojovať proti ostatným hráčom a samozrejme sa s nimi aj zoznamovať prostredníctvom chatu.

FOTO: RuneScape

Oficiálny koniec príde “až” v auguste

Je tu však aspoň jedna dobrá správa pre tých, ktorí si ešte chceli trochu zaspomínať a zahrať si klasickú verziu tohto ostrieľaného veterána. Servery budú oficiálne odstavené až 6. augusta, čo znamená, že na dávku nostalgie máš ešte niečo cez dva mesiace.

“Bolo úžasné sledovať oddanosť hráčov, ktorí počas niekoľkých posledných rokov hrali RuneScape Classic,” napísal Jagex vo svojej správe, “Nie všetko je však len o zábave a hrách.” Podľa poslednej vety to vyzerá, že sa v pôvodnej verzii hry začalo objavovať mnoho chýb, ktorých niektorí hráči zneužívali a zrejme bola ich oprava príliš náročná.

RuneScape má stále čo ponúknuť

RuneScape týmto krokom síce vymaže kúsok svojej histórie a zrejme príde aj o niekoľkých fanúšikov, ktorí tomu kúsku boli verní, no o popularitu sa rozhodne báť nemusí. V roku 2013 dosiahol RuneScape významný míľnik, kedy počet vytvorených účtov dosiahol fantastické 2 milióny.

Klasické verzie hry boli vytvorené najmä kvôli dopytu až 160 tisícov fanúšikov, ktorí si ich vybojovali v hlasovaní. Je teda viac než jasné, že minimálne desaťtisíce z nich buď hru definitívne opustí, alebo prejdú na inú verziu.

TIP REDAKCIE
Správy už nájdete aj v desktopovej verzii YouTube, nie iba v mobilnej aplikácii

Ako však už bolo spomenuté, servery budú dostupné ešte viac ako dva mesiace, čo je na prehliadačovú hru zrejme akurát dosť.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať