Ďalší krok technológie do budúcnosti: Film, ktorý sa mení v závislosti od ľudských mozgových vĺn

Svet technológií neustále napreduje a ľudstvo sa zamýšľa nad mnohými objavmi a vynálezmi, ktoré postupne, no rýchlo nadobúdame. Jedným z nových krokov, ktoré technológia a neuroveda vykonala je aj film, ktorý sa mení na základe našej mozgovej aktivity.

Svet technológií neustále napreduje a ľudstvo sa zamýšľa nad mnohými objavmi a vynálezmi, ktoré postupne, no rýchlo nadobúdame. Jedným z nových krokov, ktoré technológia a neuroveda vykonala, je aj film, ktorý sa mení na základe našej mozgovej aktivity.

Budúcnosť si vykladáme mnohými spôsobmi. Jednou z vecí, ktorej veríme, že bude existovať, je aj obrovská sieť mozgovo počítačových rozhraní, ktorá bude sledovať každú jednu našu myšlienku. A to je trochu desivý, no zatiaľ len sci-fi pohľad na svet. Každopádne, je to premisia nového fiktívneho filmu s názvom The Moment, ktorý debutuje už v júni.

Tento film však nie je úplne obyčajný. Aj keď jeho podstata skúma budúcnosť, v ktorej technológie čítania myšlienok ovládajú spoločnosť, ľudia dokážu ovládať film samotný. Na základe toho, ako osoba, ktorej mozog vedie film, premýšľa, diváci môžu na plátne vidieť rôzne scény a prechod medzi nimi v rôznych časových bodoch. Hudba a chod filmu teda diktuje ľudský mozog v reálnom čase.

Film a jeho vznik sú zaujímavé, slúžia však aj pre výskum neurovedy

Richard Ramchrun, režisér filmu, začal film premietať pre malé skupiny ľudí. Headset si obliekol vždy len jeden človek. Výsledkom bolo, že si v každej skupine diváci pozreli odlišné verzie filmu. Ako to však funguje? Ak headset, ktorý číta vašu mozgovú aktivitu zaznamená, že sa začínate nudiť, hudba vo filme sa zmení a do popredia vstúpi nová scéna s odlišnou postavou.

TIP REDAKCIE
Základné školy dostanú Príručku digitálnej bezpečnosti, daruje ju ESET

Použitie technológie pre čítanie myšlienok môže pomôcť uskutočniť výskum neurovedy, ktorý by dokázal takéto technológie upraviť a urobiť ich prenosnejšími a použiteľnejšími v reálnom svete. Taktiež by sme mohli lepšie pochopiť ľudský mozog a jeho neurologickú aktivitu. Ak by ste však chceli takýto film vidieť s tým, že ho ovláda mozog niekoho iného, nezaručujeme, že sa budete baviť. Každý človek sa totiž vo filme sústredí na niečo iné a pre veľkú skupinu ľudí by mohla byť táto skúsenosť jednoducho nudná.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať