Instagram ponúkne video chat, aby sme s ním trávili ešte viac času

Dlhšie trvajúce špekulácie, ktoré sa točili okolo novej funkcionality pre aplikáciu obľúbenej sociálnej siete, sú nakoniec realitou.

Dlhšie trvajúce špekulácie, ktoré sa točili okolo novej funkcionality aplikácie obľúbenej sociálnej siete, sú nakoniec realitou. Mark Zuckerberg počas každoročnej konferencie F8 oznámil, že budeme môcť cez Instagram realizovať video rozhovor s inými používateľmi. 

Kedy? Softvérová novinka je podľa slov zakladateľa a šéfa Facebooku vraj v obehu, čiže si musíme už iba počkať na príchod aktualizačného balíčka do Google Play Store alebo Apple Store.

Rovnako sme sa dozvedeli i to, že otvorený video chat budeme môcť kedykoľvek zminimalizovať, aby sme tak mohli nerušene pokračovať v našej každodennej činnosti. Zmenšené okno s tvárou druhého účastníka rozhovoru potom uvidíme v jednom z rohov obrazovky nášho smartfónu.

Pribudne viacero noviniek

Súčasťou väčšej aktualizácie sú okrem iného aj čerstvé AR (rozšírená realita) filtre, ochrana pred šikanovaním používateľov v komentároch či prekopaná sekcia Explore. V jej vrchnej časti po novom nájdeme tlačidlá s viacerými populárnymi kategóriami, vďaka čomu môžeme zapnúť filter, ktorý nám zobrazí špecifický obsah, ako je napríklad architektúra, technológie, autá alebo zvieratá.

TIP REDAKCIE
YouTube Premium prichádza s ročným predplatným. Je výhodnejšie
Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať