Intel i9, GTX 1050 a 4K displej: ASUS ZenBook Pro 15 konkurenciu rozhodne nešetrí

Renomovaný taiwanský výrobca spotrebnej elektroniky vyrukoval s vynovenou generáciou svojho high-end laptopu pre kreatívnych profesionálov.

Taiwanský výrobca spotrebnej elektroniky vyrukoval s vynovenou generáciou svojho high-end laptopu pre kreatívnych profesionálov. Nový ASUS ZenBook Pro 15 kombinuje jeden z najvýkonnejších mobilných procesorov s jemným zobrazovacím panelom, na ktorom uvidíme k realite veľmi blízke farby. 

Všetok hardvér sa nachádza v nádhernej unibody konštrukcii z kovu. Zaujímave však je, že aj napriek poriadne hustej výbave ponúka hrúbku iba 18,9 milimetra. Celé to váži 1,86 kilogramu.

V útrobách tohto špičkového Windows laptopu sa nachádza delo Intel Core i9, 6-jadrový CPU, ktorému môže asistovať ako až 16 GB operačná pamäť RAM (2 400 MHz), tak aj výkonná grafická karta GTX 1050 Ti s vlastnou 4 GB pamäťou. Všetko záleží iba od špecifických nárokov zákazníka, pretože ten má k dispozícii viacero rôznych konfigurácií.

TIP REDAKCIE
Android hry pre Windows PC: Google zahájil beta testovanie
Chladenie ASUS ZenBook Pro 15 – 2 ventilátory a 3 tepelné rúrky

100 % Adobe RGB

Čerešničku na torte predstavuje spomínaný displej, pretože dostal až Ultra HD rozlíšenie vrátane certifikácie od renomovaného inštitútu Pantone, čo pre používateľa znamená záruku prvotriednej zobrazovacej kvality. 15-palcový panel laptopu ASUS ZenBook Pro 15 je schopný zobraziť rovných 100 percent z farebného štandardu Adobe RGB a až 132 percent z sRGB.

Rozdiel medzi displejom bez farebnej kalibrácie a s kalibráciou

Na svoje si teda prídu predovšetkým profesionáli. Ide o poriadne vyzbrojenú pracovnú stanicu, čo je vidieť aj na samotnej konektivite. Fyzické porty na konštrukcii zahŕňajú jeden HDMI v plnej veľkosti, dva USB A a dva USB C (Thunderbolt 3) kúsky.

O cene a ani dostupnosti zatiaľ nepadlo ani jedno oficiálne slovo. Očakávania však poukazujú už na toto leto.

ASUS ZenBook Pro 15
Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať