Hodinky AMAZFIT od Xiaomi
Hodinky AMAZFIT od Xiaomi

Nadupané smartwatch z portfólia spoločnosti Xiaomi sú na krátku chvíľu v neodolateľnej zľave. Ak sa teda obzeráte po podobnom type spotrebnej elektroniky, je doslova ideálny čas na prevetranie nákupného košíka.

Model Amazfit Sports Smartwatch 2 si budete bez akýchkoľvek pochýb pochvaľovať. Prečo? Pretože ponúka taký pomer medzi cenou a hardvérovou výbavou, na aký len tak hocikde nenatrafíte.

Za niečo okolo 130 eur získate štýlovo vyzerajúce smartwatch s okrúhlym displejom, zvýšenou odolnosťou voči vode, prémiovými materiálmi, slušnou výdržou na jedno nabitie akumulátora a aj užitočnou GPS anténou, aby nebola potrebná tá v smartfóne.

Konštrukcia hodiniek pozostáva z materiálov, ako je nehrdzavejúca oceľ či keramika, a čo sa týka prednej strany, tak na tú umiestnili 1,34-palcový dotykový zobrazovací panel s rozlíšením 320 x 300 pixelov, ktorý chráni zaoblené (takzvaný 2.5D tvar) sklo Gorilla. Na zadnej strane je umiestnený optický snímač srdcového tepu, aby tak bolo zabezpečené presné meranie. Plná batéria vraj zvládne 35 hodín fungovania, avšak pri aktívnom GPS signále. V opačnom prípade hovoríme až o piatich dňoch.

Amazfit Sports Smartwatch 2

V špecifikáciách sa navyše spomína i 5 ATM, čo znamená, že Amazfit Sports Smartwatch 2 vydržia tlak, aký je v hĺbke 50 metrov pod hladinou. Špliechajúca voda by problém byť nemala. A podľa dostupných režimov ani plávanie. Tých je k dispozícii až 11, čiže si na svoje prídu predovšetkým používatelia s aktívnym životným štýlom.

Aj akciový kupónik

Koncom minulého roka predstavené smartwatch od Xiaomi (lepšie povedané – od jedného z jeho hardvérových partnerov, od spoločnosti Huami) nájdete v ponuke e-shopu Geekbying, kde momentálne stoja niečo cez 133 eur. Treba však použiť akciový kupón – HUAMIWATCH. Ponuka zahŕňa iba limitované množstvo kusov, takže si v prípade záujmu treba dať načas. Toto pôjde ako teplé rožky.

TIP REDAKCIE
Xiaomi Mi 10 Pro+ môže doraziť s dvoma batériami, nabitie do plnej kapacity má trvať len 15 minút!