Výbuch a plamene: V českom servise explodovala batéria iPhonu

Batérie sú jedny z najmenej stabilných súčiastok každého smartfónu. Kvôli svojmu zloženiu predstavujú mierne riziko, ktoré však vo väčšine prípadov zákazníkov nijak neohrozuje.

Batérie sú jedny z najmenej stabilných súčiastok každého smartfónu. Kvôli svojmu zloženiu predstavujú mierne riziko, ktoré však vo väčšine prípadov zákazníkov nijak neohrozuje. Inokedy, hlavne pri väčšom zásahu do zariadenia, môže byť situácia iná.

Presvedčil sa o tom aj jeden z technikov českého servisu Opraveno, ktorý podľa servera Seznamzpravy.cz opravoval iPhone 6 s neoriginálnou batériou. Batéria explodovala hneď po tom, ako ju technik vybral zo zaradenia. Následne však pohotovo zareagoval a batériu uhasil hasiacim prístrojom.

Podľa zistení servera Živé.sk nemalo ísť o originálny akumulátor, čo je pravdepodobne jeden z dôvodov, prečo sa vznietil. Na telefóne, ktorý technik opravoval, sa dvíhal displej, čo je jasný dôkaz nafúknutej batérie, ktorá musí byť neodkladne vymenená.

„Stáva sa to pri lacných batériách. Batériu sme demontovali a vymenili za novú. Pôvodná bola bohužiaľ tak nafúknutá, že pri manipulácii explodovala a začala horieť,“ povedal Zdeněk Vlček, majiteľ servisu.

TIP REDAKCIE
Galaxy Tab S8 Ultra sa mihol na webe Samsungu, potvrdzuje zárez v displeji

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať