telekom

Telekom predáva 1 Gbps internet: Má s ním problém, ľudia hlásia výpadky

Operátor Slovak Telekom od pondelka začal ponúkať nový balíček určený pre tých najnáročnejších zákazníkov využívajúcich optický internet Magio XL.

Operátor Slovak Telekom od pondelka začal ponúkať nový balíček určený pre tých najnáročnejších zákazníkov využívajúcich optický internet Magio XL. Za príplatok 5 € mesačne môžu rýchlosť sťahovania zvýšiť z 300 Mbps na 1 Gbps a rýchlosť nahrávania z 30 Mbps na 100 Mbps.

Vyzerá to tak, že nie všetko ide podľa plánu, o čom sme sa presvedčili aj my v redakcii. Nový balík Giga je zaujímavý už len tým, že rýchlosť strojnásobuje pri 5 € poplatku, a to bez viazanosti, aj keď takáto možnosť je s malou výhodou k dispozícii tiež.

Nasadenie tak veľkého zrýchlenia je problematickejšie, ako by si Telekom prial. Po zadaní objednávky ešte v pondelok ráno sme sa stretli so spomalením pripojenia alebo úplným, niekoľkohodinovým výpadkom.

Technici riešia zatiaľ (ne)známy problém

Zákaznícka linka nám pri nahlásení problému potvrdila, že technici momentálne bojujú so zlým nastavením, ktoré má ovplyvňovať práve tých, ktorí si objednali balíček Giga. Zvyšku zákazníkov sa problémy netýkajú.

[irp posts=”25595″ name=”Telekom zaraďuje vyšší rýchlostný stupeň: Cez optiku začína poskytovať 1 Gbps pripojenie!”]

V praxi to nateraz vyzerá tak, že internet, ktorý by mal dosahovať rýchlosti blížiacej sa magickej hranice 1 Gbps dosahuje približne jednu desatinu, teda 100/100 Mbps, inými slovami, ešte nižšiu rýchlosť, než pred aktiváciou balíčka. Redakcia TECHBYTE nevie overiť, či majú podobný zážitok úplne všetci, ktorí si tento balíček objednali.

rychlost

Systém nastavuje nesprávne rýchlosti

Systém niektorým zákazníkom po aktivácii balíka Giga nastavil nesprávnu rýchlosť pripojenia. V priebehu noci by mal byť proces automatickej aktivácie doriešený, dovtedy situáciu riešime manuálnym prestavením rýchlostí,” vysvetľuje Peter Gálik, seniorský špecialista komunikácie z Telekomu.

Ak si rozšírenie Giga vyskúšal aj ty, napíš nám do komentárov nižšie, na redakčný email alebo do správy na Facebooku tvoje pocity. Funguje všetko správne alebo taktiež bojuješ s problémami?

Total
2
Zdieľaní