Vyzerá to tak, že Spotify rozhodne krízou netrpí, o čom svedčí aj jej počiatočná verejná ponuka akcií, inak známa pod skratkou IPO. Hodnota jednej akcie v poslednej dobe vzrástla z pôvodných 132 USD (107 eur), až na 140 USD (114 eur).

Tí, ktorí si určitý podiel akcií spoločnosti Spotify schraňovali práve do tohto momentu, majú dôvod na radosť. Jedným zo šťastlivcov je aj japonský gigant Sony, ktorý vlastnil až 5,7 percent celkovej hodnoty streamovacej služby. Spoločnosť sa však po náraste cien akcií rozhodla 20 percent zo svojho podielu predať, čo jej vynieslo až neuveriteľných 177 miliónov USD (144 miliónov eur).

FOTO: TechCrunch

Sony mohlo získať ešte viac

Sony sa po tomto úspechu rozhodlo vydať tlačovú správu založenú na informáciách o cenách akcií v burze NYSE (New York Stock Exchange), na konci spustenia IPO spoločnosti Spotify: „Suma nerealizovaného čistého zisku z oceňovania a čistý zisk z predaja akcií, ktorý sa má zaznamenať za prvý štvrťrok fiškálneho roku končiaceho 31. marcom 2019, by mal predstavovať približne 105 miliárd yenov (799 miliónov eur).“ Skrátene nám touto správou gigant oznamuje, že mal možnosť celý svoj podiel na službe Spotify predať a tým pádom si zarobiť až 1 miliardu USD (817 miliónov eur).

Sony teda aj keď sa nevzdal a pravdepodobne sa ani neplánuje vzdať zvyšného podielu na populárnej službe, odišiel z celej situácie s pekne ťažkým balíkom vo vrecku. Zatiaľ však nie je známe, ako sa gigant rozhodne s nadobudnutými peniazmi naložiť.