Samsung Exynos

Samsung nezaháľa: Vyvíja procesor, ktorý bude poháňať Samsung Galaxy S10

Inžinieri Samsungu už teraz pracujú na novej čipovej sade, ktorou má byť osadená chystaná vlajková loď pre budúci rok, Samsung Galaxy S10.

Inžinieri Samsungu už teraz pracujú na novej čipovej sade, ktorou má byť osadená chystaná vlajková loď pre budúci rok, Samsung Galaxy S10. Aktuálne top modely, Galaxy S9S9+ poháňa procesor Exynos 9810, rovnaký kúsok sa tento rok má objaviť aj v Galaxy Note 9.

Exynos 9820 – 5G na prvom mieste

Novým procesorom schopným priniesť potrebný výkon hoden vlajkovej lode v roku 2019 bude Exynos 9820. Vyplýva to z informácií jedného z inžinierov, ktorí pracujú na tomto projekte. Ísť má pritom o 5G čipset schopný využiť siete novej generácie.

O technických špecifikáciách čipu toho zatiaľ veľa nevieme. Neočakáva sa, že by bol vyrobený pokrokovejšou, 7 nm výrobnou technológiou, keďže tú Samsung do spustenia výroby nemá šancu stihnúť pripraviť.

Očakávať však môžeme výkonnejší grafický čipvyšší takt jednotlivých jadier procesora. Je dosť možné, že Samsung prvýkrát prekoná magickú hranicu 3 GHz. Súčasťou čipu by mal byť aj 5G modem a chýbať by nemala ani lepšia energetická efektivita.

Viac informácií o chystanom procesore by sme sa mali dozvedieť v nadchádzajúcich mesiacoch.