oreo

Cenovo dostupná Nokia 3 dostáva aktualizáciu na Android Oreo

Na to, aby ste vo svojom smartfóne používali najnovšiu verziu operačného systému, nemusíte vlastniť drahú vlajkovú loď. Dokonca preto nemusíte obetovať ani 150 EUR. Aktualizáciu na Android Oreo získava cenovo dostupná Nokia 3.

Na to, aby ste vo svojom smartfóne používali najnovšiu verziu operačného systému, nemusíte vlastniť drahú vlajkovú loď. Dokonca preto nemusíte obetovať ani 150 EUR. Aktualizáciu na Android 8. Oreo získava aj cenovo dostupná Nokia 3.

Nokia 3, ako aj ďalšie smartfóny značky Nokia, ktorú prevzalo fínske konzorcium HMD Global, je súčasťou programu Android One. Túto kategóriu charakterizuje priamy podpis spoločnosti Google, bezpečnosť, rýchlosť a čo je hlavné, rýchle a pravidelné aktualizácie.

Smartfóny Nokia využívajú čistú podobu operačného systému Android tak, ako v minulosti Nexus línia zariadení či v súčasnosti rad Google Pixel. Informáciu o spustení aktualizácie pre Nokiu 3 priniesol predstaviteľ konzorcia HMD Global Juho Sarvikas.

Android 8.0 Oreo nie je poslednou zastávkou smartfónov Nokia. V neďalekej budúcnosti tiež dostanú aktualizáciu na Android P, ktorý však ešte oficiálne neexistuje. Google ho ukáže na májovej vývojárskej konferencii Google I/O.

TIP REDAKCIE
Existoval na Marse život? NASA prekvapivo prichádza s kurióznym objavom!

Doteraz známe podrobnosti o OS Android P nájdete v predošlom príspevku.

Total
30
Zdieľaní
Total
30
Zdieľať