instagram

Instagram užívateľom umožní stiahnutie všetkých údajov, vrátane fotografií a videí

Šéfa sociálnej siete Facebook, pod ktorú parí aj Instagram, „griloval“ americký senát niekoľko hodín v priebehu dvoch dní.

Šéfa sociálnej siete Facebook, pod ktorú parí aj Instagram, „griloval“ americký senát niekoľko hodín v priebehu dvoch dní. Americké autority zaujímal škandál okolo zneužitia osobných údajov.

Mark Zuckerberg na margo škandálu už avizoval niektoré zmeny, ktoré užívateľom zabezpečia dokonalejšiu kontrolu vlastných osobných údajov. Jedna taká sa dotkne aj foto sociálnej siete Instagram.

Predstavitelia už pripravujú nástroj pre stiahnutie všetkých údajov z Instagramu, čo potvrdili serveru TechCrunch. Už v blízkej dobe si budete môcť stiahnuť kópie absolútne všetkého, čo ste kedy na Instagrame zverejnili, resp. zdieľali. Teda hlavne fotografie, videá, koláže a ďalší obsah.

Takáto funkcionalita príde vhod, ak si budete chcieť vytvoriť napríklad súkromný archív alebo ak sa rozhodnete presunúť na inú sociálnu sieť.

instagram
FOTO: Wccftech

Avizovaný nástroj nasleduje väčšieho súrodenca Facebook, ktorý ním disponuje od roku 2010. V prípade Facebooku ale ide komplexnejší balík informácií, ktorý vychádza z obšírnejších možností samotného Facebooku.

TIP REDAKCIE
Zuckerberg: Zbierame dáta aj o ľuďoch, ktorí na Facebooku nikdy nemali účet

Nový nástroj zároveň vyhovie prísnejším podmienkam Európskej únie, ktorej nariadenie o ochrane osobných údajov (GDPR) vstúpi do platnosti ďalší mesiac. Dáme vám vedieť hneď, ako bude nástroj pre stiahnutie údajov v Instagrame dostupný.

Total
31
Zdieľaní
Total
31
Zdieľať