Fortnite Mobile
Fortnite Mobile pre iOS

Tvorcovia jedného z aktuálnych herných hitov majú obrovský dôvod na nemalé oslavy. Dielo vývojárskeho štúdia Epic Games, ktoré nesie názov Fortnite, len v priebehu necelých troch týždňov zarobilo naozaj chrumkavú sumu.

Bavíme sa tu o viac ako 15 miliónoch dolárov, čiže si v hrubom polepšili o niečo okolo 12 miliónov eur.

iOS hra Fortnite je k dispozícii už od 15. marca, no spočiatku sa dala získať iba prostredníctvom takzvaných pozvánok, takže k nej nemal prístup úplne každý. Veci sa zmenili až nedávno, konkrétne 2. apríla, keď ju vývojári oslobodili od spomínanej bariéry.

V tento deň zarobila takmer 1,5 milióna eur, čiže až 3-násobne viac ako bol v tej dobe jej denný priemer, informuje web 9to5mac. Ten sa však odvoláva na čerstvé čísla od analytikov zo spoločnosti Sensor Tower, ktorí tvrdia, že rýchlosť rastu bankového konta Epic Games začne v priebehu nadchádzajúcich dní naberať na obrátkach.

Fortnite má momentálne na konte približne 11 miliónov hráčov, pričom tým ponúka takzvané in-game nákupy, inými slovami aj mikro-transakcie na spestrenie hrania, vďaka čomu v podstate zarába, pretože hra sama o sebe nestojí ani jeden cent. Ide totiž o freemium titul.