hry

Galaxy S8 aj iPhone 8: Najviac peňazí do hier investujú vlastníci vlajkových smartfónov

Je jasné, že najlepší zážitok z hrania prepracovaných mobilných hier získate z vlajkových lodí, ktoré majú veľa výkonu, nadštandardnú kapacitu operačnej pamäte a poriadny displej.

Je jasné, že najlepší zážitok z hrania prepracovaných mobilných hier získate z vlajkových lodí, ktoré majú veľa výkonu, nadštandardnú kapacitu operačnej pamäte a poriadny displej.

Štúdia marketérov a analytikov z DeltaDNA, na ktorú upozornil server Venturebeat, dokazuje, že sú majitelia vlajkových lodí ochotní míňať na mobilné hry najviac prostriedkov. V porovnaní s priemernými hodnotami vlastníci high-end modelov do hier investujú až takmer 2,7-násobne viac peňazí.

Podľa expertov, vo fremium hrách sa k mikro transakciám uchýlia asi 2 – 3 percentá hráčov, ktorí v priemere minú 1,50 USD.

Najviac peňazí do mobilných hier vrážajú majitelia smartfónov iPhone 8. Na in-app nákupy míňajú v priemere 3,97 USD s výkonnosťou na dennej báze (konverzný pomer) 6,72 percenta. 

Galaxy S8
High-end smartfóny najviac zarábajú nielen výrobcom, ale aj vývojárom mobilných hier (FOTO Lukáš Zachar)

Na vrchole však nie je iPhone 8 ani iPhone X. Vlastníci zariadenia Google Pixel 2 XL síce v mobilných hrách minú v priemere 3,46 USD, no vysoká denná výkonnosť na úrovni 11,11 percenta je značná. Najbližšie k nej má iPhone X, ktorého vlastníci podľa expertov dosiahli denný konverzný pomer na úrovni 10,23 percenta. Autori vychádzali z dát 1,7 milióna hráčov zo Severnej Ameriky.

Free-to-play, resp. freemium hry ich vývojárom vždy neprinášajú očakávané zárobky. Tieto hry sa dajú stiahnuť zadarmo, no obsahujú položky, ktoré si môžete dobrovoľne kúpiť za reálne peniaze. Skúmanie sa zameralo na hráčov takýchto hier.

Šéf agentúry DeltaDNA vidí v číslach pozitívny trend, ktorý by mal tešiť všetkých vývojárov a vydavateľov mobilných hier. Vlastníci starších modelov smartfónov až také zaujímavé čiastky negenerujú. Riaditeľ však hovorí, že skôr či neskôr tieto smartfóny užívatelia nahradia novšími a výkonnejšími modelmi, na ktorých tak bude hranie atraktívnejšie.

[irp posts=”22660″ name=”Konzoly a počítače bokom, hráči vrážajú najviac peňazí do hier pre smartfóny”]

Dynamiku mobilného herného priemyslu nakoniec dokazujú aj samotní výrobcovia. V krátkom čase vzniklo niekoľko neštandardne výkonných smartfónov, ktoré sú zamerané práve pre hráčov mobilných hier.

Okrem známeho Razer Phone to je napríklad Xiaomi Black Shark, Nubia Red Magic a niečo by mal do tejto kategórie prihodiť aj ASUS s jeho divíziou ROG.

Total
2
Zdieľaní