AKTUÁLNE: Bitcoin sa opäť prebúdza, jeho hodnota rastie najrýchlejšie od začiatku roka

Bitcoin opäť rastie. Je teraz dobrá príležitosť na kúpu?

0

Pre Bitcoin bol minulý týždeň veľmi priaznivý. Od začiatku mesiaca sa jeho hodnota zvýšila o 27 %, z toho o 10 % stúpol práve minulý týždeň. Dôvod, prečo Bitcoin opäť prudko rastie má spočívať v konci zdaňovacieho obdobia v Spojených štátoch.

Ľudia museli zaplatiť daňovému úradu vyrúbené dane, a tak predali svoje úspory v kryptomenách. Teraz ich pomaly začínajú nakupovať, čo sa odrazilo aj na jeho cene. Momentálne sa totiž pohybuje na úrovni 8 900 až 9 000 dolárov.

Aktuálna cena Bitcoinu sa blíži k hranici 9 000 dolárov

Práve s prekonaním vyššej hranice má problém, čo by sa však malo podľa predpovedí expertov zmenil. Onedlho by vraj mohol atakovať magickú hranicu 10 000 dolárov.

Pozitívne správy od expertov

Cena Bitcoinu už tento rok niekoľkokrát ukázala odpor voči dianiu vo svete, a to hlavne pri zákaze vydaným indickou vládou týkajúcom sa bánk a obchodovania s kryptomenou,“ vysvetľuje Garrick Hileman, spoluzakladateľ spoločnosti Mosaic.io zaoberajúcou sa dátami a výskumom kryptomien.

TIP REDAKCIE
NÁVOD: Ako kúpiť Bitcoin a iné kryptomeny bez poplatkov?

Medzi pozitívne faktory radíme aj fakt, že príchod na kryptoscénu zvažujú aj veľké finančné inštitúcie ako Barclays,“ dodal Hileman.

Bitcoin sa koncom decembra 2017 dostal na hranicu 19 000 dolárov, čo v porovnaní s predchádzajúcim rokom predstavovalo 2 000 % nárast. Neskôr však stratil približne tretinu svojej hodnoty, z ktorej sa doteraz spamätáva.

To, ako sa cena Bitcoinu pohybuje podrobne sledujeme. Viac informácií prinesieme pri ďalších výrazných skokoch.