Vyhynutý druh nahradili súčiastkami: Robotický vlk úspešne ochránil úrodu japonských farmárov

Posledných 8 mesiacov obýval farmy blízko Kisarazu City v Japonsku robotický vlk. Jeho úlohou bolo odstrašiť druhé zvieratá, aby nezničili a nezožrali úrodu farmárov. 

Posledných 8 mesiacov obýval farmy blízko Kisarazu City v Japonsku robotický vlk. Jeho úlohou bolo odstrašiť druhé zvieratá, aby nezničili a nezožrali úrodu farmárov. 

Robot má za sebou svoju prvú oficiálnu skúšku, ktorá skončila prekvapivo dobrým výsledkom. Skúšky ukázali, že vlk dokáže odstrašiť zver do okolia jedného kilometra, čo ho robí ešte efektívnejším než elektrický plot. Farmári s väčšími poľami tak budú musieť investovať do ich ochrany a kúpiť si viac než jedného vlka, keďže robot je zatiaľ imobilný.

Zdroj: chaofanzhuan.net

Vyhynutý druh nahradili súčiastkami

Prečo Japoncom nestačí klasický poľný strašiak? Výroba a skúšanie robotického vlka sú síce úspešné, no za všetkým stojí vyhynutie vlkov. Tie sa v Japonsku neobjavili už viac než 2 storočia. Preto sú v krajine premnožené niektoré cicavce, ako napríklad jelene a diviaky. Tie si na úrode farmárov radi pochutia a slameného strašiaka sa len tak nezľaknú. To farmárom samozrejme veľmi prekáža. Japonci preto vďaka novodobej technológii vyvinuli druh, ktorý pred rokmi vyhubili.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Štát ľuďom začal posielať SMS. Dodržiavajte lockdown, vyzýva v správe

Robotický vlk však nie je najlacnejšou záležitosťou. Ak si chcú farmári nejakého obstarať zaplatia nemalé peniaze, a to sumu až vo výške takmer 4 000 €. Robot je dlhý 65 centimetrov a svojou veľkosťou je skutočne podobný ozajstnému vlkovi. Používa solárne nabíjanie a nevítaných hostí nachádza za pomoci infračerveného snímača. Ak nejakých nájde, použije široký výber zvukov, ktoré zahŕňajú aj výstrel, zavýjanie alebo ľudský hlas, aby zver z poľa zahnal preč.

Aj keď robotický vlk vyzerá dosť desivo na to, aby odstrašil dokonca človeka, testy boli natoľko úspešné, že sa ho rozhodli vyrábať hromadne.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať