Legendárny teoretický fyzik Stephen Hawking pracoval v závere svojho jedinečného života na matematických výpočtoch, ktoré nám jedného dňa poslúžia ako teoretický základ pri hľadaní dôkazu, že náš vesmír nie je jediný. Čo to pre nás znamená?

Ak bude jeho teória s názvom A Smooth Exit From Eternal Inflation predsa len úspešná, dnes už nebohý vedec tak ľudstvu otvorí bránu k spoznaniu alternatívnych realít, kde môžeme žiť v inej krajine, hovoriť iným jazykom alebo vyzerať úplne odlišne od toho, ako vyzeráme v tejto našej realite. Dá sa to teda označiť aj za alternatívny život v alternatívnom prostredí.

Na teórii ale nepracoval sám, pretože ruku k dielu priložil ešte jeden uznávaný vedec. Profesor Thomas Hertog ju označil za nástroj na „transformáciu myšlienky multivesmíru do testovacieho vedeckého rámca“.

Paralelné vesmíry sú dnes iba akousi špekuláciou mnohých popredných teoretických fyzikov, preto by práca Hawkinga mohla písať históriu a autorom zabezpečiť prestížnu Nobelovú cenu. Svetlo sveta uzrela vo svojej finálnej podobe len niekoľko dní predtým, ako zomrel.

Publikácia je už za dverami

Vedecké dokumenty vraj obdržal zatiaľ bližšie neznámy „popredný časopis“píše renomovaný web BusinessInsider. Aby ale mohli byť zverejnené a označené za dôveryhodné, musia najskôr prejsť odbornou kontrolou.

Potom bude ešte potrebné teóriu slávneho fyzika dokázať priamo v teréne. A to tak, že pôjdeme do hlbokého vesmíru, kde vďaka použitiu moderných technologických vymožeností nadobudneme nevyhnutné dôkazy o tom, že existujú alternatívne reality, inými slovami aj alternatívne vesmíry.

TIP REDAKCIE
Po pive prichádza šampanské: Vo vesmíre si budeme môcť pripiť na výhľad už aj bublinkami

Dôkaz o multivesmíre by mal byť merateľný v pozadí žiarenia zo samotného počiatku času. Niečo také môže zvládnuť i špeciálna vesmírna sonda so správnymi senzormi na palube,“ informuje BI.