Seagate Exos X14

Keď dochádza miesto na disku: Seagate Exos X14 má 14 TB a náplň s héliom

Spoločnosť Seagate práve predstavila nový pevný disk, ktorý je síce navrhnutý pre dátové centrá a servery, stále však ide o nádherný kúsok technológie.

Spoločnosť Seagate práve predstavila nový pevný disk, ktorý je síce navrhnutý pre dátové centrá a servery, stále však ide o nádherný kúsok technológie. Novinka sa pýši vynikajúcim pomerom kapacity k spotrebe energie, čo ocení nejedna spoločnosť, ktorá prevádzkuje desiatky alebo stovky serverov.

Pevný disk Seagate Exos X14 ponúka 14 TB kapacitu, čím rozširuje rad diskov, ktoré doteraz ponúkali 10 TB a 12 TB kapacity. Disk je teda primárne určený pre veľké diskové systémy a nie pre bežného smrteľníka, akým som ja či ty. Samozrejmosťou teda musí byť hardvérové šifrovanie dát, ktoré spĺňa medzinárodné štandardy ISO/EIC 15408 či FIPS 140-2.

Seagate Exos X14
Seagate Exos X14

Súčasťou disku je aj héliová náplň, ktorá je schovaná v hliníkovej konštrukcii. Jeho platne sa točia rýchlosťou 7 200 otáčok za minútu, maximálna rýchlosť je pritom 6 Gb/s pri SATA a 12 Gb/s pri SAS. Čo sa dostupnosti týka, novinka by mala byť dostupná v polovici tohto roka. Cena zatiaľ nebola zverejnená.

TIP REDAKCIE
Oppo chystá smartfón s výsuvným zadným fotoaparátom

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať