Porsche Mission E

Šéf divízie nemeckej automobilky, ktorá má na starosti vývoj elektromobilov, prezradil zopár nových detailov o nadchádzajúcom kúsku Mission E. Dozvedeli sme sa napríklad aj to, ako rýchlo by malo prebiehať dopĺňanie šťavy do akumulátora avizovanej novinky. 

Používateľ nadchádzajúceho modelu na elektrickú energiu tak môže počítať s doslova šialene rýchlym nabíjaním, pretože zhruba po 20 minútach (jedna káva) od pripojenia konektoru 800-voltovej nabíjačky prejde asi 400 kilometrov. Ak by nemala toľko voltov, tak nepôjde o nič výnimočné.

Plná kapacita batérie zvládne dojazd necelých 500 kilometrov.

Super-rýchle nabíjačky vyrastú ako na území USA, tak aj v Európe, a to popri diaľniciach. Ako píše Mashable, postaví ich skupinka štyroch renomovaných priekopníkov z automobilového priemyslu, kde patrí ako Audi, tak aj BMW, Daimler AG vrátane Fordu.

Okolo roku 2020 vraj bude vďaka tejto iniciatíve k dispozícii až okolo 400 staníc.

Bezdrôtové nabíjanie

Elektromobil Porsche Mission E ponúkne okrem iného aj podporu pre bezdrôtové nabíjanie. V takom prípade je ale taktiež potrebná špeciálna výbava, tentokrát v podobe akejsi podložky, nad ktorú stačí iba zaparkovať a potom počkať, až sa polo-automatizovaný proces dokončí.

Štvorkolesová novinka dostane základnú cenovku vo výške 85-tisíc amerických dolárov, pričom výroba Mission E odštartuje niekedy v priebehu nadchádzajúceho roka.