Svetlá z budúcnosti: Mercedes vybaví svoje autá špičkovým kusom technológie!

Nemecká automobilka oznámila, že vybaví vrchol svojej triedy S veľmi pokročilým kusom technológie.

Nemecká automobilka oznámila, že obohatí vrchol svojej triedy S veľmi pokročilým kusom technológie. Reč tu je o futuristických svetlometoch, ktoré vraj fungujú podobne, ako funguje aj digitálny projektor. 

To znamená, že vedia meniť smer či intenzitu svetla, a to podľa toho, aká je aktuálna situácia pred vozidlom. Nie je teda asi ani žiadnym prekvapením, že táto inteligentná svietiaca technológia zvláda aj realizáciu projekcie informácií priamo na vozovku.

Ak by išli oproti chodci alebo iné vozidlá, nový Mercedes-Maybach S sa tak automaticky prispôsobí, aby nesvietil priamo do očí. Niečo také mu umožnia nazbierané dáta zo zabudovaných senzorov, vďaka ktorým dokáže vnímať a reagovať na bezprostredné okolie, píše Engadget.

Projekcia informácie na vozovku (FOTO Daimler)

O koncepte inteligentných svetlometov z dielne spoločnosti Mercedes bolo počuť ešte koncom minuloročného leta. Vtedy však išlo iba o nedokončený koncept, z ktorého sa medzičasom stal dokončený produkt s až jedným miliónom pixelov. Projekcia obrazu by preto mala byť dostatočne jemná na to, aby sme si mohli na ceste pred nami počas jazdy vychutnať čiernobiely film.

Pokročilú technológiu dostanú už tohtoročné luxusné kúsky Mercedes-Maybach S. Prvé z nich uzrú svetlo sveta ešte v prvej polovici 2018.