Všade samé výrezy: LG ukázalo záhadný smartfón, aj G7 pripomína iPhone X!

0

Juhokórejský výrobca mobilných telefónov počas podujatia MWC 2018 ukázal záhadný model, ktorý môže byť nadchádzajúcou vlajkovou loďou. Má obrovský displej, duálny fotoaparát a tak isto vyzerajúci výrez, akým disponuje aj najdrahší iOS smartfón z Kalifornie. 

Nešlo však o oficiálne predstavenie. Príležitosť vidieť ho nemalo úplne každé médium, ale iba web Ynet, ktorý dokonca zverejnil aj krátke video priamo z miesta činu. Na záberoch vyššie máme vďaka tomu jedinečnú príležitosť vidieť model s označením „G7“, a to vrátane interného označenia „Neo“.

Áno, chronologická postupnosť čísla za písmenkom G naznačuje, že máme čo dočinenia s ďalšou, ešte zatiaľ nedokončenou generáciou vlajkovej lode spoločnosti LG. Treba ale podotknúť, že len nedávno kolovali internetom informácie, podľa ktorých by mal ďalší kúsok niesť úplne odlišné označenie, na aké sme si za tie roky zvykli.

TIP REDAKCIE
Huawei P20 Lite na živej FOTO: Výrez v displeji a až 5,6-palcová uhlopriečka!

Existuje tu teda i taká pravdepodobnosť, že sa pozeráme na vlajkový model, ktorý mal byť predstavený už počas MWC, no nakoniec prerušili jeho vývoj a začali odznova, aby stíhali za čoraz prudkejšou konkurenciou.

Výrez a 6″ OLED panel

Ak by to predsa len bola pravda, aj LG G7 mal prísť na pulty obchodov s veľmi podobným konštrukčným prevedením, s akým v závere uplynulého roka dorazil iPhone X. Tým je, samozrejme, na mysli ikonický výrez v hornej časti zobrazovacieho panelu, pričom ten v tomto prípade ponúka OLED technológiu vrátane až 6-palcovej uhlopriečky.

Ynet ale spomína i čipset Snapdragon 845, iba 3 000 mAh batériu, 4 GB RAMku alebo pomer strán 19,5:9.

LG nám vraj predstaví svoj ďalší high-end počin niekedy počas nadchádzajúcich týždňov.