Motorola

Lenovo reaguje na správy o masívnom prepúšťaní: Takáto je budúcnosť smartfónov!

Pred niekoľkými dňami sa objavili správy, ktoré hovorili o masívnom prepúšťaní v spoločnosti Motorola, ktorú Lenovo vlastní.

Pred niekoľkými dňami sa objavili správy, ktoré hovorili o masívnom prepúšťaní v spoločnosti Motorola, ktorú Lenovo vlastní. Nepresnú informáciu údajne rozšíril prepustený zamestnanec, ktorý tvrdil, že jednu z amerických pobočiek Motoroly opustila viac ako polovica zamestnancov. 

Na margo informácie sa automaticky objavili špekulácie o budúcnosti nových zariadení s logom Motorola, hlavne smartfónov. Lenovo však pre server Engadget poprelo masívne prepúšťanie.

Lenovo v Motorole ale skutočne prepúšťa. Ide však o optimalizáciu ľudských zdrojov, ktorá sa spustila koncom roka 2017 a pokračovať bude v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch. Čo je podstatné, prepúšťanie neovplyvní ani 2 percentá z celkovej pracovnej sily.

motorola
Moto Z2 Play

Dôležitá je tiež informácia, že Lenovo pod značkou Motorola vyvíja novú generáciu smartfónov z rodiny Moto Z, ktorú určite obohatí o nové príslušenstvo MotoMods.

Okrem smartfónov Moto Z sa očakáva predstavenie súrodencov z línií Moto E a Moto G. Nástupcu smartfónu Moto X4 mal výrobca zrušiť. Ide však o neoficiálne detaily. Súčasná generácia smartfónov Moto Z2 bola predstavená začiatkom leta.

Na tú novú si tak ešte istotne pár týždňov počkáme.